Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/krzysiek/domains/abandoned.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cors/wp-cors.php on line 28

Notice: Undefined index: HTTP_ORIGIN in /home/krzysiek/domains/abandoned.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cors/wp-cors.php on line 29
007 – Licence to Kill | www.abandoned.pl

007 – Licence to Kill

To dosyć krótka i zabawna gra oparta na filmie o Jamesie Bondzie (z Timothym Daltonem). Gra śledzi przebieg filmu przez pięć różnych poziomów. Wcielamy się w agenta specjalnego 007 i masz wyznaczone zadanie – powstrzymać złego Sancheza i zniszczyć jego imperium narkotykowe.

Gra została wydana na różne komputery. Wersja na PC nie może być nazwana dobrą, gdyż jest po prostu zbyt łatwa. Grafika nie jest taka straszna, chociaż tło mogłoby wyglądać o wiele lepiej, ale animacje są płynne. Porównanie wersji PC z wersją na C64 i Amigę wypada bardzo słabo.

Pierwsza misja polega na kontrolowaniu helikoptera, podczas którego trzeba bardzo uważać, aby nie zahaczyć domu czy drzewa, gdyż rozbijemy się w ten sposób. Podczas podróży będziemy pod wrogim ostrzałem, z dachów lub generalnie z budynków. Trzeba dolecieć do wejścia do bazy wroga i wyrzucić Bonda w jego okolicy. Będziemy wiedzieć, że jesteśmy w dobrym miejscu, kiedy wyświetli się napis JUMP. Wciśnijmy wtedy FIRE aby wyskoczyć, a misja będzie zakończona sukcesem.

Druga faza jet prawdopodobnie najbardziej interesująca. Bond będzie bowiem przechodził przez bazę wroga ze swoją spluwą. Mamy trzy magazynki, jednak możemy znaleźć dodatkowe po zastrzeleniu przeciwników. Problem się pojawi, kiedy skończy nam się amunicja a nie widzimy żadnego magazynka w okolicy. Możemy rozwalać beczki, które eksplodują, raniąc wrogów stojących blisko nich. Kiedy przeciwnik nas trafi, zobaczymy dziurę w naszym pancerzu (aż do pięciu zanim stracimy życie). Na koniec misji będziemy mogli znaleźć następny helikopter.

Tym razem jednak będziemy mieli hak, którym musimy zaczepić się z tyłu samolotu. Po prostu wciskajcie cały czas FIRE, mierząc jednocześnie w samolot. Kiedy już go złapiemy, Bond skoczy, tym razem jednak mając na sobie spadochron.

Następnie płyniemy, a do dyspozycji mamy tylko nóż. Łodzie będą próbowały nas stratować, a przeciwnicy będą strzelać. Pozostałych etapów nie będę opisywać, gdyż nie ma po co – jeżeli nie zagracie to się nie dowiecie 🙂 Niestety ta gra jest tak łatwa, że potrafi to odebrać większość zabawy płynącej z jej przechodzenia. Te opisane etapy są w zasadzie najtrudniejsze, a następne są po prostu banalnie proste. Odwrotnie było z kolei w wersji na C64.

Gra z całą pewnością jest warta sprawdzenia. Kiedy już zaczniemy, warto przejść ją w całości. Etapy bardzo się od siebie różnią, a ukończenie jej nie powinno nam zająć dużo czasu.

 

Komentarze
  Producent
  Quixel
  Wydawca
  Domark, Ltd.
  Rok wydania
  1989
  Ocena użytkowników
  3.1
  Ocena redakcji
  2

  Galeria


  Notice: Undefined index: id in /home/krzysiek/domains/abandoned.pl/public_html/wp-content/themes/betheme-child/includes/content-single.php on line 217

  Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/krzysiek/domains/abandoned.pl/public_html/wp-content/themes/betheme-child/includes/content-single.php on line 217
  Halina Wasilewski
  Halina Wasilewski

  Najlepiej człowiek prosi, kiedy dziękuje. Stefan kard. Wyszyński (1901 – 1981)

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *